جستجو:  
دوشنبه 27 دی 1395

چاپ


 

نام : دکتر مسعود
 
نام خانوادگی : نوروزی
 
سمت : سرپرست شبکه بهداشت و درمان شفت
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1395/08/12
چاپ
شفت

موقعیت جغرافیایی و مشخصات عمومی :

شهرستان شفت درغرب گیلان واقع شده است که از شمال به شهرستان های رشت و صومعه سرا، از جنوب به رودبار و استان زنجان، از شرق به شهرستان رشت، و از غرب به شهرستان فومن محدود می شود. روستای خرمکش ،امامزاده ابراهیم وپایین توسه ازمناطق کوهستانی وروستای عثما وندان وشهر شفت ازمناطق کاملا جلگه ای آن بشمار می روند که رودخانه سیا مزگی ازکنار آن عبور می کند. اقلیم این منطقه به تبعیت از آب وهوای کل استان معتدل ومرطوب است که درمناطق کوهستانی جای خودرا به آب وهوای معتدل کوهستانی می دهدو درفصل تابستان این مناطق خوش آب وهواپذیرای علاقمندان وگردشگران است. از جمله مناطق کوهستانی این شهرستان از ارتفاعات امامزاده ابراهیم ،دره سیامزگی ، روستای خرمکش وپایین توسه قابل ذکر است .

تقسیمات شهرستانی :

مساحت این شهرستان 681/968کیلومتر مربع و شامل دو بخش مرکزی و احمدسرگوراب ودو شهر شفت واحمدسرگوراب و چهاردهستان به نام های احمد سرگوراب، چوبر، جیرده و ملاسرا می باشد. شهرستان شفت نیز شامل مناطق کوهستانی و جلگه ای است  است .

صنعت:
شهرستان شفت دارای شهرک و کارگاه صنعتی بوده که در مناطق شهری و روستایی فعال می باشد. این شهرستان همچنین دارای کارگاههای صنعتی در زمینه فرش بافی، منبت، صنایع مستظرفه و خراطی
می باشد.

کشاورزی ودامداری :

سطح زیرکشت این شهرستان بالغ بر 3265 هکتار می باشد، این شهرستان  درتولید برنج، خشکبار از جمله شاه بلوط و صیفی جات و گل و گیاه زینتی فعالیت می نماید همچنین درزمینه دامداری این شهرستان  در تولید  دام و طیور و شیر و عسل و شیلات و پرورش آبزیان و کرم ابریشم نقش فعالی ایفا می نماید.

گردشگری و جاذبه های توریستی :

وجود جاذبه های طبیعی نظیر منابع آب دایمی، جنگل ها، آب بندها، غارهای طبیعی، آبشارهای خرمکش وویسرود، وجود آثار تاریخی،زیارتی  همچون امام زاده ابراهیم و امامزاده اسحاق جهت توسعه توریسم تاریخی، زیارتی و اکوتوریسم، از جمله دیگر آثار تاریخی و فرهنگی این شهرستان می توان به مزارهای درویش جعفر، شاه درویشان، شاهزاده احمد و آقانورسه تن اشاره نمود .
 
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1389/11/28
چاپ
چاپ

تعداد خانه بهداشت

طبق آخرین بازنگری طرح گسترش

فعال

موجود

60

59

59

تعداد پایگاه بهداشت روستایی (باهر شیفت کاری)

طبق آخرین بازنگری طرح گسترش

فعال

موجود

 

 

 

0

0

0

تعداد مرکز بهداشتی درمانی روستایی

طبق آخرین بازنگری طرح گسترش

فعال

موجود

 

 

 

6

6

6

تعداد پایگاه بهداشت شهری اعم از ضمیمه و غیرضمیمه

طبق آخرین بازنگری طرح گسترش

فعال

موجود

 

 

 

3

3

3

تعداد مرکز بهداشتی درمانی شهری (با هر شیفت کاری)

طبق آخرین بازنگری طرح گسترش

فعال

موجود

3

3

3

 

 

تاریخ آخرین به روزرسانی : 1389/11/30