جستجو:  
دوشنبه 4 تیر 1397
تاریخ 1395/11/03     تعداد دفعات مشاهده 1198 بار     ساعت 09:56:27     گروه خبري اخبار معاونت بهداشتی

کارگاه آموزشی مهارتی «آمادگی برای زایمان در بخش بهداشت» به همت گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزارگردید.

کارگاه آموزشی مهارتی «آمادگی برای زایمان در بخش بهداشت» به همت گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزارگردید.

در راستای سیاستهای افزایش نرخ باروری و فرزندآوری و همچنین دستیابی به اهداف تعیین شده دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برنامه ششم توسعه، یک دوره کارگاه آموزشی «آمادگی برای زایمان» به همت گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شنبه مورخ 2 لغایت 9 بهمن سال جاری و همه روزه از ساعت 8 لغایت 17 در محل سالن کنفرانس معاونت بهداشتی دانشگاه در حال برگزاری می باشد.

این کارگاه به منظور تکمیل کادر مربیان کلاس های دایر و تربیت مربی برای 8 کلاس جدید در سطح استان و همچنین آموزش به کارشناسان مسئول بهداشت خانواده و کارشناسان سلامت مادران مراکز بهداشت شهرستانها تشکیل شده است. شرکت کنندگان کارگاه الزاما می بایست دارنده مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته مامایی باشند. مدرسین کارگاه نیز اعضای محترم هیئت علمی مامایی داشکده های پرستاری مامایی شهید بهشتی رشت و شرق گیلان و دارنده گواهی رسمی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند.

ابتدا دکتر محمدرضا نقی پور معاون بهداشتی دانشگاه ضمن خوشامدگویی و عرض تسلیت به حاضرین به مناسبت حادثه دلخراش آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو و شهادت جمعی از عزیزان ایثارگر آتش نشان، اهداف برنامه را تبیین و بر اهمیت ترویج زایمان ایمن و دستیابی به اهداف تعیین شده وزارتی در برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت علی الخصوص از طریق آموزش به مادران و توانمند سازی آنان در اتخاذ تصمیم مناسب و صحیح تاکید نموده و افزودند ارائه خدمت متعهدانه، دستیابی به اهداف بخش سلامت را تضمین خواهد نمود.

در ادامه دکتر لیلا با ایمان اسکویی سرپرست گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس و سکینه کشاورز محمدیان و مریم دفاعی کارشناسان واحد سلامت مادران، به تشریح اصول، اهداف و شیوه اجرای برنامه در کلاس های آمادگی برای زایمان پرداختند. سایر مباحث علمی توسط اساتید به صورت تئوری و عملی در روز اول و روزهای آتی ارائه خواهد شد. این کارگاه با اخذ آزمون تئوری و عملی از شرکت کنندگان در آخرین روز به پایان خواهد رسید.

گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس – واحد سلامت مادران

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان


نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :