جستجو:  
یکشنبه 2 مهر 1396
صفحه اصلی >  آرشیو اخبار و تازه ها
گروه های خبری راهنما
  • اخبار معاونت بهداشتی
  • سیاستهای جمعیتی
جستجو
تمام موارد اختياري مي باشند.
با انتخاب هريک از گروهها، اخبار مربوط به آن گروه را مشاهده خواهيد کرد. براي بازگشت به حالت اوليه کليد "نمايش همگي" را فشار دهيد.
عنوان :
کليدواژه ها :
تاریخ مخابره :
گروه خبري :
select
 
Data pager
Data pager
 صفحه 1 از 33, آیتم های 1 تا 20 از 652 آیتم.
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/07/02

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از خودکشی وحمایتهای روانی اجتماعی دربحران -معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

مورخه 96/7/2 کارگاه آموزشی پیشگیری از خودکشی وحمایتهای روانی اجتماعی در بحران با حضورمسئولین سلامت روان این معاونت وکارشناسان سلامت روان شهرستانهای تابعه در معاونت بهداشتی برگزار گردید

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/07/02

رتبه بندی دانشگاه های تیپ یک در خصوص فعالیت های انجام گرفته در برنامه سلامت رمضان سال1396

برنامه سلامت رمضان هرساله با هدف حفظ و ارتقای سلامت جامعه و روزه داران در سراسر کشور از جمله در استان گیلان با اولویت کنترل مراکز تهیه، توزیع و طبخ شیرینی های سنتی، زولبیا و بامیه، آش، حلیم، اماکن متبرکه و اماکن مرتبط حساس، رستورانهای بین راهی اجرا می گردد.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/06/29

برگزاری جلسه هماهنگی گروه بهداشت حرفه ای با کارشناسان بازرسی کار استان

با هدف ارتقای سطح همکاری در برنامه های ایمنی و بهداشت حرفه ای؛ جلسه بهبود و ساماندهی برنامه های مشترک بین مدیرگروه بهداشت محیط و حرفه ای ، کارشناسان گروه بهداشت حرفه ای معاونت بهداشتی و رئیس بازرسی کار و کارشناسان بازرسی کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در روز سه شنبه مورخ 96/6/28 در معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار گردید

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/06/29

کارگاه آموزشی ثبت معاینات سلامت شغلی در سامانه جامع بازرسی بهداشت حرفه ای برگزار شد

به جهت آشنایی پزشکان طب کار و کارشناسان مسئول بهداشت حرفه ای شاغل در مراکز بهداشت شهرستان های استان و پزشکان عمومی دارای مجوز معاینات سلامت شغلی در بخش خصوصی ،کارگاه آموزشی ثبت معاینات سلامت شغلی در سامانه جامع بازرسی در تاریخ 27/6/1396 در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه با حضور کلیه پزشکان طب کار و کارشناسان مسئول بهداشت حرفه ای برگزار شد.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/06/25

مراسم بزرگداشت روز بهورز امسال در تاریخ 22/6/96 در محل سالن اجتماعات معاونت بهداشتی استان برگزار گردید

مراسم بزرگداشت روز بهورز با حضور ریاست دانشگاه، معاون بهداشتی و جمعی از مدیران ستادی دانشگاه و استان و شهرستانها و بهورزان عزیز در روز چهارشنبه بیست و دوم شهریور ماه در محل سالن اجتماعات این معاونت برگزار گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/06/19

گزارش وضعیت شهرستانهای لنگرود و لاهیجان در روزهای بارانی شدید اخیر

در روزهای17 , 96/6/18 بارندگی های شدید سبب ایجاد مشکلاتی از جمله آبگرفتگی معابر ومحل سکونت خانوارها و مشکل تردد در جاده ها و اسکان مسافرین در شهرستانهای مذکور گردید

گروه خبريخبر
1396/06/14

راه اندازی درگاه ارتباط مردمی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

به منظور افزایش رضایت مندی ذی نفعان و در راستای تسهیل شرایط برقراری ارتباط مردم به ویژه بیماران، همراهان و پرسنل برای ارسال پیشنهادات و انتقادات، درگاه ارتباط مردمی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه اندازی شد.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/06/13

پیام تبریک معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مناسبت روز بهورز

پیام تبریک معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مناسبت روز بهورز که طی نامه شماره 4570 مورخ 6/6/96 به کلیه شهرستانها ارسال گردید

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/06/13

برگزاری کارگاه آموزشی خدمات نوین سلامت میانسالان

در راستای اجرای کشوری خدمات نوین سلامت به گروه های هدف و دستیابی به اهداف برنامه ششم توسعه و اجرای سیاست های ابلاغی سلامت و سیاستهای ابلاغی جمعیت و کاهش مرگ و میر زود هنگام به علت بیماری های غیر واگیر و کاهش موربیدیتی و افزایش امید به زندگی سالم ، ارتقاء کیفیت زندگی از طریق بهبود شیوه زندگی و کنترل عوامل خطر و تشخیص و درمان به هنگام بیماری ها و به منظور گسترش مناسب و اثربخش برنامه و افزایش ظرفیت سیستم برای ارائه خدمات نوین سلامت کارگاه آموزشی" خدمات نوین سلامت میانسالان " برگزار گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/06/14

برگزاری کارگاه آموزشی برنامه ارتقاء ایمنی غیرسازه ای SNS

جهت اجرایی شدن برنامه ارتقاء ایمنی غیر سازه ای SNS در مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت سطح استان کارگاه آموزشی SNS مورخ96/6/12 برگزار گردید.

گروه خبرياخبار روابط عمومی دانشگاه
1396/06/11

پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مناسبت روز بهورز

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با ارسال پیامی فرا رسیدن دوازدهم شهریور "روز بهورز" را به تمامی بهورزان تبریک گفت.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/06/01

کارگاه آموزشی سامانه یکپارچه پایش برنامه عملیاتی برگزار شد

کارگاه آموزشی سامانه یکپارچه پایش برنامه عملیاتی با حضور مدیران گروه و کارشناسان مسئول معاونت بهداشتی دانشگاه در روز چهارشنبه 1/6/96 در سالن کنفرانس معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/05/31

برگزاری کارگاه آموزشی "پیشگیری از حوادث ترافیکی در جوانان" 30 مرداد ماه 1396

کارگاه پیشگیری از حوادث ترافیکی در جوانان جهت ارتقای آگاهی در مورد ریسک فاکتورهای اولویت دار منجر به حوادث ترافیکی باحضور مدیران شبکه های بهداشت و درمان و رؤسای مراکز بهداشت شهرستان و همچنین کارشناسان مسئول و کارشناسان واحدهای سلامت نوجوانان ، جوانان ومدارس ، بیماریهای غیر واگیر ،بهداشت روان ، آموزش بهورزی ، مدیریت خطر و بلایای استان و شهرستانها و ... درتاریخ 30/5/96 با ایراد سخنرانی معاون بهداشتی دانشگاه ، مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس، کارشناس مسئول آموزش بهورزی و با بهره گیری از اساتید مجرب پلیس راه و پلیس راهور و کارشناس مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی برگزار گردید .

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/05/31

کمیته استانی پیشگیری وکنترل اختلالات ناشی از کمبود ید IDD-سال 1396

در روز دوشنبه مورخ 30/5/1396 کمیته استانی پیشگیری و کنترل اختلالات ناشی از کمبود ید IDD درسالن جلسات معاونت بهداشتی گیلان با حضور نمایندگانی از ادارات صنعت ،معدن و تجارت ، اداره امور آزمایشگاه ، اداره نظارت بر موادغذایی، اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی،سنتی و مکمل معاونت غذا وداروی دانشگاه و کارشناس مسئول بهداشت محیط وکارشناس بهداشت موادغذایی ، کارشناس مسئول امور آزمایشگاه، کارشناس مسئول تغذیه ونیز کارشناسان بهبودتغذیه وبهداشت سلامت نوجوانان معاونت بهداشتی تشکیل شد.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/05/28

جلسه هماهنگی کارشناسان بهداشت حرفه ای استان در لاهیجان برگزار شد

جلسه هماهنگی کارشناسان بهداشت حرفه ای استان گیلان در روز یکشنبه 96/5/22 در سالن آموزشگاه بهورزی مرکز بهداشت لاهیجان برگزار گردید. در این جلسه رییس گروه بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه و کارشناسان بهداشت حرفه ای استان شرکت داشتند.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/05/28

برگزاری همایش آموزشی « آشنایی با مضرات سوزاندن بقایای کشاورزی »

همایش آموزشی آشنایی با مضرات سوزاندن بقایای کشاورزی مورخ 28/5/96 در معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار گردید. با توجه به فرا رسیدن فصل برداشت برنج از سطح مزارع استان و آتش زدن بقایای کشاورزی (کاه و کلش) موجود در برخی از مزارع که منجر به آلودگی هوا و محیط زیست و تشدید بیماریهای تنفسی و قلبی و عروقی و ... می گردد.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/05/28

برگزاری کارگاه های آموزشی" تغذیه و پایش رشد کودکان" در برنامه بازنگری شده مراقبتهای ادغام یافته کودک سالم در شهرستان پایلوت(آستانه اشرفیه)24 و 25 مرداد ماه 1396

کارگاه آموزشی " تغذیه و پایش رشد کودکان"در قالب 2دوره آموزشی یک روزه جهت پزشکان، کارشناسان سلامت خانواده، کارشناسان تغذیه، مربیان آموزشگاه بهورزی، مراقبین سلامت و کارشناسان مراقب سلامت ناظر پزشکان در شهرستان پایلوت(آستانه اشرفیه) برگزار گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/06/01

طرح پژوهشی بررسی تحولات باروری در ایران از مرداد لغایت پایان شهریور 96 درگیلان اجرا میگردد

با عنایت به ابلاغ سیاست های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری ، برنامه راهبردی به منظور افزایش باروری پیشنهاد ، طراحی و در حال اجرا میباشد و با توجه به اینکه سیاست های ارتقای نرخ باروری کلی و دستیابی به حد جایگزینی از پیچیدگی های فراوان برخوردارند؛ لذا نیاز به درک عمیق از رفتارها و نیات باروری در کشور احساس گردیده و ضرروی است که داده های جدیدتری در باره الگوها و تفاوت های باروری ، نیازهای برآورد نشده، زمانبندی موالید، نیات باروری و... به دست آید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/05/22

طغیان رودخانه و جاری شدن سیل در مناطقی از شهرستان های فومن ، شفت و رودبار

گزارش جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در مناطقی از شهرستان های فومن ، شفت و رودبار روز جمعه مورخ 96/5/20

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/05/22

بازآموزی رسانه های آموزش سلامت

کارگاه بازآموزی 1 روزه " رسانه های آموزش سلامت " با هدف بازآموزی ارزیابان رسانه شهرستان های تابعه در زمینه استاندارد سازی رسانه های آموزشی وسامانه ارس - که به منظور گردآوری، ایجاد بانک اطلاعاتی جامع و کامل، دسته بندی، ارزیابی/ ارزشیابی و رتبه بندی کلیه رسانه های آموزش سلامت تولید شده است - برگزار گردید.