جستجو:  
جمعه 30 تیر 1396
گروه های خبری راهنما
  • اخبار معاونت بهداشتی
  • سیاستهای جمعیتی
جستجو
تمام موارد اختياري مي باشند.
با انتخاب هريک از گروهها، اخبار مربوط به آن گروه را مشاهده خواهيد کرد. براي بازگشت به حالت اوليه کليد "نمايش همگي" را فشار دهيد.
عنوان :
کليدواژه ها :
تاریخ مخابره :
/ /
گروه خبري :
select
 
Data pager
Data pager
 صفحه 1 از 32, آیتم های 1 تا 20 از 623 آیتم.
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/04/26

کارگاه یک روزه P4Q قطب دانشگاهی شمال کشور در رشت

کارگاه یک روزه P4Q ( پرداخت بر مبنای کیفیت کار ) قطب دانشگاهی شمال کشوردر روز چهارشنبه مورخ 21/4/96 با حضور کارشناسان مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، معاونین فنی و اجرایی مرکز بهداشت استان گیلان، مسئولین برنامه در دانشگاه های علوم پزشکی بابل، بیرجند، سمنان، شاهرود، گلستان، گیلان، مازندران و بیرجند(به عنوان مهمان) و کارشناسان گسترش شبکه شهرستان های تابعه استان گیلان در محل مرکز بهداشت استان، تشکیل گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/04/26

برگزاری کارگاه آموزشی برنامه پاسخ نظام سلامت در بلایا (EOP)در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

در راستای ارتقاء آمادگی نظام سلامت در برابر مخاطرات وحوادث غیر مترقبه ،وجود برنامه عملیاتی پاسخ مدون وبازبینی شده حائز اهمیت ویژه ای است

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/04/19

کارگاه آموزشی دوروزه حفاظت تنفسی در معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار شد

در راستای اجرای برنامه های کشوری مرکز سلامت محیط و کار ، کارگاه دو روزه آموزشی حفاظت تنفسی در تاریخ های 13 و 14 تیر ماه 1396 با تدریس آقای دکتر مهدی جهانگیری دانشیار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سالن کنفرانس معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار شد. در این کارگاه آموزشی که توسط گروه بهداشت محیط و حرفه ای برگزار گردید؛ کارشناسان مسئول بهداشت حرفه ای وکارشناسان برنامه عوامل شیمیایی شهرستانها و کارشناسان بهداشت حرفه ای و آلودگی هوای معاونت بهداشتی دانشگاه حضور داشتند.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/04/19

کارگاه آموزشی تغذ یه بازنشستگان دراستان گیلان

پیرو برگزاری سمینارکشوری تغذیه بازنشستگان مورخ13 و 14اردیبهشت ماه96 درمشهدمقدس باهمکاری صندوق بازنشستگی کشوری ودفتربهبودتغذیه جامعه وزارت بهداشت وبا توجه به دستورالعمل اجرایی این دفتر کارگاه آموزشی تغذ یه بازنشستگان دراستان گیلان بعنوان یکی از5 استان منتخب کشوردر روزپنج شنبه مورخ 15/4/96 درمحل سالن بانک صادرات استان وبا حضور حدود 150 نفر از بازنشستگان استان برگزارگردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/04/18

" جلسه توجیهی اجرای " طرح پژوهشی بررسی سیاست های باروری در گیلان " در تاریخ 96.04.17 در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار گردید

با عنایت به ابلاغ سیاست های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری ، برنامه راهبردی به منظور افزایش باروری پیشنهاد ، طراحی و در حال اجرا میباشد و با توجه به اینکه سیاست های ارتقای نرخ باروری کلی و دستیابی به حد جایگزینی از پیچیدگی های فراوان برخوردارند؛ لذا نیاز به درک عمیق از رفتارها و نیات باروری در کشور احساس گردیده و ضرروی است که داده های جدیدتری در باره الگوها و تفاوت های باروری ، نیازهای برآورد نشده، زمانبندی موالید، نیات باروری و... به دست آید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/04/14

توصیه های تغذیه ای برای مقابله با گرما و پیشگیری از گرمازدگی

با گرم شدن هوا در فصل تابستان و افزایش دمای محیط ،دمای بدن نیزافزایش می یابد. درحالت عادی درجه حرارت بدن بین36 تا38 درجه است ولی به هنگام گرما دستگاههای مختلف بدن برای خنک کردن و حفظ دمای درونی بدن فعالیتهای مضاعفی را انجام می دهندکه باعث عرق کردن می شود. در این حالت علاوه بر آب مقدار زیادی املاح و ویتامین ها از بدن دفع و باعث به هم خوردن تعادل الکترولیتهای بدن می شود اگر به دلایل محیطی و یا استعداد فردی بدن نتواند از طریق تعریق دما را در حد متعادل حفظ کند و به 40درجه و یا بالاتر برسد شخص دچارگرمازدگی می شود.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/04/12

تشکیل کمیته بهداشت کارگروه سلامت در حوادث غیر مترقبه

تشکیل کمیته بهداشت کارگروه سلامت در حوادث غیر مترقبه با موضوع پیگیری و تشدید مراقبتهای بهداشتی در فصل گرما در دفتر معاونت بهداشتی تشکیل گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/04/04

اجرای طراحی مداخلات پیشگیرانه ازحوادث حمل ونقل در جوانان

درراستای تحقق هدف کلی افزایش امید به زندگی و هدف کمی ارتقاء آگاهی جوانان با رویکرد کاهش مرگ گروه سنی 18 تا 29 سال، برنامه آموزش و توانمند سازی جوانان درتاریخ 1396/03/04 باحضورمسئولین استانی و دانشگاهی درسالن کنفرانس معاونت بهداشتی برگزارگردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/04/04

" جلسه هماهنگی در خصوص ارتقای خدمات مرتبط با آموزش های هنگام و پس از ازدواج در گیلان " در تاریخ 96.04.04 در معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار گردید

با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری به منظور برنامه ریزی برای حل معضل طلاق و نظر به اهمیت امر آموزش زوجین در آستانه ازدواج و پس از آن و آگاهی بخشی نسبت به تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده و ایمن سازی و پیشگیری از تزلزل، فروپاشی و طلاق، جلسه هماهنگی

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/03/30

اجرای دوره های بهداشتی برنامه فلوشیپ برای مدیران گروههای تخصصی

آخرین روز کارگاه دوره های بهداشتی برنامه فلوشیپ برای مدیران گروههای تخصصی و کارشناسان مسئول واحدهای ستادی استان در روز سه شنبه مورخ 30/3/96 در محل سالن کنفرانس معاونت بهداشتی استان برگزار گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/03/28

برگزاری نشست آموزشی بررسی مستمر و ردیابی ثبت و گردش اطلاعات «سامانه یکپارچه بهداشت» سیب

با توجه به طراحی و اجرای نظام اطلاعات حوزه بهداشت که مبتنی برمحیط الکترونیک وبسته های خدمات تعریف شده می باشد؛هم اکنون نظام اطلاعاتی مذکور در قالب «سامانه یکپارچه بهداشت» سیب در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه اندازی گردیده...

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/03/24

"همایش روز ملی جمعیت " در معاونت بهداشتی برگزار گردید

با عنایت به اهمیت مقوله جمعیت در اقتدار ملی و به جهت گرامیداشت" روز ملی جمعیت" که مصادف با ابلاغ سیاست های کلی جمعیت مورخ 30 اردیبهشت 93 بوده و با توجه به اهمیت مسائل سلامت باروری و فرزندآوری در اجرائی نمودن برنامه های مرتبط با ارتقای نرخ باروری کلی، همایشی بهمین مناسبت توسط گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و با مشارکت اداره کل ثبت احوال استان گیلان در تاریخ 24 خرداد ماه 96 ساعت 10 صبح در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/03/13

آشنایی با گیاهان دارویی منطقه

در روز پنجشنبه مورخ 11/3/96 جلسه ای با حضور معاون فنی مرکز بهداشت استان و کلیه مدیران مراکز آموزش بهورزی در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه تشکیل گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/03/10

تب خون ریزی دهنده ی کریمه کنگو در صورت تشخیص زودهنگام، قابل درمان است / از مراکز معتبر گوشت بخرید

دکتر سید محمود رضوانی- رییس گروه مبارزه با بیماری ها ی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان این که تب کریمه کنگو در صورت تشخیص زودهنگام قابل درمان است، از مردم خواست تا از گوشت سالم و بهداشتی که دارای مهر دامپزشکی می باشد، استفاده کنند

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/03/09

اجرای دوره های بهداشتی برنامه فلوشیپ برای مدیران گروههای تخصصی

اولین کارگاه دوره های بهداشتی برنامه فلوشیپ برای مدیران گروههای تخصصی و کارشناسان مسئول واحدهای ستادی استان در روز سه شنبه مورخ 9/3/96 در محل سالن کنفرانس معاونت بهداشتی استان برگزار گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/03/09

مشکلات جسمی در روزه داری، علل و درمان همراه " نکات دارویی "

یکی از دغدغه های بیماران در ماه رمضان روزه داری و چگونگی مصرف داروها می باشد، در این ماه تغییرات بسیار زیادی در فرایندهای معمولی بدن رخ می دهد که این امر می تواند بر روی وضعیت بیماری و دارو درمانی افراد تأثیر بگذارد.در متن پیش رو به نکات مهم و مبتلا به اشاره می شود.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/03/07

تغذیه در ماه مبارک رمضان

در ماه مبارک رمضان علاوه بر صیقل دادن روح و برخورداری از آثار معنوی این ماه ،با به کارگیری روشهای صحیح تغذیه ، بدن را می توان از بیماری ها ی ناشی از پرخوری و بدخوری پاک نمود و از فواید جسمی این ماه مبارک نیز برخوردار شد. روزه داری فرصت مناسبی برای استراحت دستگاههای مختلف بدن و نیز ترک عادات غذایی غلط و ایجاد عادات غذایی صحیح می باشد. روزه می تواند با کاهش وزن بدن،علاوه بر کاهش فشار بر مفاصل استخوانی پا، کمر و سایر اندام ها ازبسیاری ازبیماریهایی که چاقی و اضافه وزن در بروز آن دخالت دارند پیشگیری نماید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/03/06

برگزاری کارگاه های آموزشی بسته خدمت بازنگری شده سلامت کودکان(کودک سالم و مانا) 24 اردیبهشت الی 2 خرداد 1396

کارگاه آموزشی بسته خدمت بازنگری شده سلامت کودکان(کودک سالم و مانا) در قالب 4دوره آموزشی دو روزه جهت پزشکان، مراقبین سلامت و بهورزان در شهرستان پایلوت (آستانه اشرفیه) برگزار شد.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/03/06

برگزاری کارگاه آموزشی " ارزیابی مجدد بیمارستانهای دوستدار کودک (بازنگری1394)" در تاریخ 96/3/04درمعاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

کارگاه آموزشی یک روزه " ارزیابی مجدد بیمارستانهای دوستدار کودک (بازنگری1394)" در تاریخ 4/3/96 به همت واحد سلامت کودکان گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای کارشناسان مسئول سلامت خانواده و کارشناسان برنامه شیر مادر شهرستانها در سالن اجتماعات این معاونت برگزار گردید. دورۀ شیرخوارگی از حساس ترین مراحل زندگی است که نیاز به مراقبت های دقیق بهداشتی و تغذیه ای دارد. ترویج تغذیه انحصاری با شیر مادر بهترین راهکار حفظ زندگی کودکان با رویکرد پیشگیری است. تقریباً دو میلیون زندگی، هر ساله بواسطه شیردهی انحصاری در 6 ماه اول و استمرار شیردهی همراه با تغذیه تکمیلی بمدت 2 سال یا بیشتر نجات یافته اند. تاثیر پایدار شیوه های مطلوب تغذیه، افزایش کودکان سالمی است که می توانند به پتانسیل کامل رشد و تکامل خویش دست یابند.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/03/06

اجرای برنامه پوشش بیمه مراکزارائه دهنده خدمات سلامت دراستان

نظر به اجرای برنامه پوشش بیمه مراکزارائه دهنده خدمات سلامت دراستان، معاونت بهداشتی دانشگاه پس از پیگیریهای مکرر و هماهنگی با معاونت توسعه مدیریت ومنابع موفق شد از تاریخ 96/3/1 به مدت یکسال تمامی مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت استان را بیمه کند