جستجو:  
پنجشنبه 4 خرداد 1396
گروه های خبری راهنما
  • اخبار معاونت بهداشتی
  • سیاستهای جمعیتی
جستجو
تمام موارد اختياري مي باشند.
با انتخاب هريک از گروهها، اخبار مربوط به آن گروه را مشاهده خواهيد کرد. براي بازگشت به حالت اوليه کليد "نمايش همگي" را فشار دهيد.
عنوان :
کليدواژه ها :
تاریخ مخابره :
/ /
گروه خبري :
select
 
 •   پایش برنامه های سلامت مادران دانشگاه علوم پزشکی گیلان توسط کارشناسان اداره سلامت مادران دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تاریخ 1396/3/1
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/03/03
در روز دوشنبه مورخ1396/3/1 سرکار خانم دکتر مهناز معتمدی کارشناس محترم اداره سلامت مادران دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه خانم دکتر سیما نظرپور کارشناس محترم مرکز تحقیقات غدد دانشگاه شهید بهشتی از برنامه های سلامت مادران دانشگاه پایش به عمل آوردند. هدف از پایش بررسی چالشهای برنامه سلامت مادران جهت اصلاح و رفع آن و پیشگیری از موربیدیتی و مورتالیتی مادران بود.

 •   اجرای برنامه ارزیابی خطر و ایمنی در واحدهای ارائه دهنده خدمات سلامت (SARA)درمعاونت بهداشتی
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/02/27
در راستای اجرای برنامه ارزیابی خطر و ایمنی در واحدهای ارائه دهنده خدمات سلامت (SARA) دوره آموزشی این برنامه مورخ 96/2/26 جهت کارشناسان کاهش خطر بلایای مراکز بهداشت شهرستان های استان در سالن کنفرانس معاونت بهداشتی تشکیل گردید.

 •   سلامت معنوی منتشر شد. ویژه فروردین 96 با عنوان " پروتکل سلامت معنوی " ویژه اردیبهشت 96 با عنوان " دعا و سلامت معنوی "
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/02/27
سلامت معنوی وضعیتی هدفمند و معنادار از حیات انسانی است که حاصل ایمان و اعتقاد و ارتباط فرد به قدرت و کمال لایتناهی الهی و زندگی ابدی پس از مرگ است.سلامت معنوی منجربه ایجاد نشاط، امید، رضایتمندی، اطمینان قلبی،آرامش و داشتن قلب سلیم در فرد و رستگاری در دنیا و آخرت شده و ارتباط پویای میتنی بر مکارم اخلاق،عشق و محبت با خود،دیگران و جهان پیرامون را ایجاد می کند.

 •   همایش بزرگداشت روز جهانی بهداشت حرفه ای 96 در معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار شد
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/02/24
مراسم بزرگداشت روز جهانی بهداشت حرفه ای در روز چهارشنبه بیستم اردیبهشت 1396 در تالار اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار شد.در این همایش که با شعار " محیط کار سالم در گرو بهینه سازی اطلاعات ایمنی و سلامت محیط کار" برگزار گردید؛ جمعی از مدیران ستادی دانشگاه، کارفرمایان؛پزشکان طب کار ؛ کارشناسان بهداشت حرفه ای و بازرسان کار استان و دانشجویان حضور داشتند.

 •   برگزاری کمیته فنی ارتقاء ایمنی غیرسازه ای(SNS) در واحدهای ارائه دهنده خدمات سلامت استان مورخ 18/2/96
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/02/18
در راستای روند اجرای برنامه ارتقاء ایمنی غیرسازه ای(SNS) در واحدهای ارائه دهنده خدمات سلامت استان، چهارمین کمیته فنی در این زمینه با حضورمعاون اجرایی و کارشناسان گسترش و مدیریت خطر بلایا مورخ 96/2/18 در دفتر معاون اجرایی معاونت بهداشتی تشکیل گردید.

 •   برگزاری نشست هماهنگی اجرای بسته های خدمت بازنگری شده سلامت کودکان(کودک سالم و مانا) در شهرستان منتخب(آستانه اشرفیه)در معاونت بهداشتی
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/02/18
در راستای ضرورت اجرای مداخلات موثر برای کاهش مرگ و میر کودکان زیر 5 سال در اثر بیماریهای شایع دوران کودکی با افزایش کیفیت و کمیت خدمات مراقبتی برنامه های کودکان زیر 5 سال و نظر به اجرایی شدن برنامه گسترش مراقبت های ادغام یافته بازنگری شده سلامت کودکان در مراکز ارائه خدمت یک شهرستان از دانشگاه، جلسه هماهنگی

 •   نشست کمیته اجرایی سلامت جوانان درراستای بزرگداشت روزملی جوان و هفته سلامت جوانان سال 1396- ( 16 الی 22 اردیبهشت ماه ) با شعار "جوانی، نشاط، ازدواج سالم " درتاریخ 12/2/96
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/02/13
18 اردیبهشت ماه سال جاری، روز تولد حضرت علی اکبر (ع) به عنوان روز ملی جوان نامگذاری شده است. به مناسبت گرامیداشت روزملی جوان و هفته سلامت جوانان " جوانی نشاط ، ازدواج سالم " و به منظور تامین، حفظ و ارتقاء سلامت جوانان، در کلیه ابعاد جسمی، روانی،اجتماعی و به مناسبت دو سرفصل اصلی سالگرد ابلاغ سیاست های کلی جمعیت ،هفته سلامت جوانان از تاریخ16 الی 22 با مشارکت کلیه ذینفعان درون و برون سازمانی برگزار می گردد.

 •   برگزاری همایش بزرگداشت هفته ملی سلامت با شعار زندگی سالم، با نشاط و امید و تقدیر از تلاشگران عرصه سلامت استان در ششمین روز از هفته سلامت در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/02/09-08:00:00
در ششمین روز از هفته ملی سلامت با شعار روز شمار هفته "هنر و رسانه، سواد سلامت" همایش بزرگداشت این هفته در معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار و طی آن از فعالان عرصه سلامت استان تقدیر شد.

 •   بزرگداشت هفته سلامت 1 الی 7 اردیبهشت 1396 "زندگی سالم با نشاط و امید"
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/02/06-00:00:00
خانواده مجموعه ای است شامل زن، همسر و فرزندان، این خانواده زمانی موفق خواهد بود که در آن هماهنگی وجود داشته و همه اعضا در زیر یک سقف با صمیمیت و شادی زندگی کنند.

 •   رابطه ی بین تغذیه و افسردگی
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/02/03-00:00:00
به مناسبت هفته سلامت و با توجه به اینکه روز دوم آن "تغذیه سالم ، جامعه سالم" نام گزاری شده است مطالبی در خصوص رابطه ی بین تغذیه و افسردگی به اطلاع عموم رسانده می شود. بیماری افسردگی تقریبا تمام بدن را تحت تاثیر قرار می دهد . افراد افسرده خود را از جامعه مخفی و منزوی می کند ، اشتیاق و هیجان و احساس لذت در این افراد بسیار کاهش می یابد . تغذیه با تغییر در عملکرد مغز می تواند در بروز این بیماری و یا درمان آن موثر باشد .

 •   نشستی با حضور آقای دکتر محمد اسماعیل مطلق مدیرکل محترم دفتر سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/02/02-08:00:00
درروز سه شنبه مورخ 1396/1/29 نشستی با حضور آقای دکتر محمد اسماعیل مطلق مدیرکل محترم دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت و آقای دکتر نقی پور معاون بهداشتی دانشگاه و مدیرگروه و کلیه کارشناسان مسئول و کارشناسان گروه سلامت خانواده، جمعیت و مدارس استان برگزار گردید ؛ دکتر محمد اسماعیل مطلق ضمن تبیین اهداف برنامه ششم توسعه، اعلام نمود برخی از اهداف برنامه پنجم توسعه در استان گیلان محقق شده است.

 •   هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/01/30-13:00:00
تندیس جشنواره و جایزه بهترین پژوهش فیلم مستند در بخش اساتید،کارکنان و اعضای هیات علمی هشتمین دوره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت به فیلم مستند به فیلم "به کجا می رویم ؟" ساخته رضا مجلسی تعلق گرفت.

 •   جلسه هماهنگی و گزارش سامانه یکپارچه بهداشت در معاونت بهداشتی برگزار گردید
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/01/28-08:00:00
جلسه هماهنگی و گزارش سامانه یکپارچه بهداشت(سیب)، با حضور معاون بهداشتی دانشگاه، معاونین فنی و اجرایی، رؤسای گروه و کارشناسان مسئول واحدهای فنی مرکز بهداشت استان در روز یکشنبه مورخ 20/1/95 تشکیل گردید.

 •   نمایشگاه های خطر سنجی سکته های قلبی،مغزی وسرطان در12 شهرستان (رشت ، آستارا ،آستانه اشرفیه ،بندرانزلی ،رودسر ،تالش ، رودبار ،سیاهکل ،صومعه سرا ،فومن ،لاهیجان ولنگرود ) همزمان با هفته سلامت"از تاریخ 1 لغایت 7 اردیبهشت ماه" برگزار می گردد.
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/01/28-12:00:00
برگزاری نمایشگاه های خطر سنجی سکته های قلبی،مغزی وسرطان در12 شهرستان (رشت ، آستارا ،آستانه اشرفیه ،بندرانزلی ،رودسر ،تالش ، رودبار ،سیاهکل ،صومعه سرا ،فومن ،لاهیجان ولنگرود ) همزمان با هفته سلامت"از تاریخ 1 لغایت 7 اردیبهشت ماه"

 •   ویژه نامه نشریات پزشکی ویژه اسفند 95 با عنوان " استفاده اپی نفرین در مدارس " و ویژه نامه سلامت معنوی ویژه فروردین ماه 96 با عنوان " زمزمه تحول " منتشر شد
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/01/14-08:00:00
سلامت معنوی وضعیتی هدفمند و معنادار از حیات انسانی است که حاصل ایمان و اعتقاد و ارتباط فرد به قدرت و کمال لایتناهی الهی و زندگی ابدی پس از مرگ است. سلامت معنوی منجربه ایجاد نشاط،امید، رضایت مندی،اطمینان قلبی،آرامش و داشتن قلب سلیم در فرد و رستگاری در دنیا و آخرت شده و ارتباط پویای میتنی بر مکارم اخلاق،عشق و محبت با خود،دیگران و جهان پیرامون را ایجاد می کند.

 •   برگزاری اولین جلسه هماهنگی درون بخشی هفته سلامت
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/01/09-00:00:00
در تاریخ 09/01/96 اولین جلسه هماهنگی درون بخشی مربوط به برگزاری مراسم روز جهانی بهداشت (18 فروردین) با عنوان "بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم" و هفته سلامت ملی (7-1اردیبهشت) با عنوان "زندگی سالم با نشاط و امید" تشکیل گردید.

 •   توصیه های دارویی در ایام نوروز
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1396/01/06-00:00:00
تعطیلات نوروز، فرصتی برای سفر و گردشگری در دامن طبیعت است و با توجه به اینکه گاهی اوقات مسافرت رفتن به تنهایی می تواند از لحاظ پزشکی، مشکل آفرین باشد، بنابراین رعایت توصیه های دارویی در این ایام از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

 •   مسابقه عکاسی باعنوان" جوان شاد و ازدواج سالم"
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1395/12/28-00:00:00
ودرراستای رسالت اداره سلامت جوانان دفترسلامت جمعیت ، خانواده و مدارس درنظراست ، مسابقه عکاسی با عنوان "جوان شاد ازدواج سالم" تاتاریخ 20/2/96 از طریق اپلیکیشن موبایل سلامت جوانان برگزارگردد.لازم به ذکراست اپلیکیشن فوق الذکر به عنوان یک منبع مطمئن برای ارتقای آگاهی جوانان ازطریق لینک .... قابل دانلود می باشد.

 •   اجرای برنامه ملی خودمراقبتی در دانشگاه و ثبت نام و آموزش سفیران سلامت دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی گیلان
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1395/12/28-08:00:00
همزمان با گذار بیماری ها از واگیر به غیر واگیر و حرکت از درمان قطعی بیماری به مراقبت مادام العمر، نقش هر فرد در مراقبت از خود، اعضای خانواده و گروه های همسان خود برای سالم زیستن، مدیریت ناخوشی های جزءی، مدیریت بیماره های مزمن و حاد روز به روز در حال افزایش است، به گونه ای که طبق براوردها 65 تا 85 درصد تمام مراقبت ها از جنس خودمراقبتی بوده و توسط خود افراد انجام می شود.

 •   اجرای پویش ملی ازدواج مناسب، سالم و پایدار در دانشگاه علوم پزشکی گیلان
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی         تاریخ1395/12/28-08:00:00
هدف از اجرای این پویش که همزمان با سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در استان گیلان به اجرا در می آید، طراحی و اجرای مداخلات مناسب و اثر بخش بر برخی از علل و عوامل موثر بر تحقق اهداف سیاست های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری با اولویت گروه سنی جوانان و به ویژه سفیران سلامت دانشجو می باشد.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...