جستجو:  
سه شنبه 1 اسفند 1396
صفحه اصلی >  آرشیو اخبار و تازه ها
گروه های خبری راهنما
  • اخبار معاونت بهداشتی
  • سیاستهای جمعیتی
جستجو
تمام موارد اختياري مي باشند.
با انتخاب هريک از گروهها، اخبار مربوط به آن گروه را مشاهده خواهيد کرد. براي بازگشت به حالت اوليه کليد "نمايش همگي" را فشار دهيد.
عنوان :
کليدواژه ها :
تاریخ مخابره :
گروه خبري :
select
 
Data pager
Data pager
 صفحه 1 از 36, آیتم های 1 تا 20 از 716 آیتم.
گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/11/30

همایش " هفته ملی سلامت مردان ایران " برگزار می گردد زمان : 6 اسفند 96

برگزاری همایش "هفته ملی سلامت مردان ایران" در تاریخ 6 اسفندماه 1396

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/11/30

ورزش ؛ کلید طلایی سلامت مردان

هفته ملی سلامت مردان ایران (7-1 اسفندماه 96) گرامی باد پویش هفته ملی "سلامت مردان ایران"، همه ساله در هفته اول اسفندماه با هدف اطلاع رسانی و حساس سازی گروه های مختلف جامعه در خصوص اولویت های سلامت مردان کشور، برگزار می گردد.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/11/24

برگزاری کمیته بزرگداشت هفته ملی سلامت مردان ایرانی (1 لغایت 7 اسفند 1396)

هرسال هفته ملی سلامت مردان ایران از 1 لغایت 7 اسفند ماه با هدف حساس سازی مردان نسبت به سلامت خود و افزایش دسترسی آنان به اطلاعات سلامتی برگزار می شود.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/11/23

دکتر سعیدجانزاده نرگسی کارشناس آموزش وارتقای سلامت شبکه بهداشت ودرمان شهرستان بندرانزلی به رحمت ایزدی پیوست.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن عرض تسلیت به خانواده مرحوم دکتر جانزاده، از خداوند منان برای آن مرحوم مغفرت و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت می نماید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/11/18

برگزاری کمیته مرگ کودکان 59-1 ماهه خارج بیمارستانی معاونت بهداشت 18 بهمن ماه سال 1396

کمیته بررسی مرگ کودکان 59-1 ماهه خارج بیمارستانیِ معاونت بهداشت با حضور اعضای کمیته در تاریخ 18/11/96 در این معاونت برگزار گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/11/18

دیدارمعاون بهداشتی وهئیت همراه ازمنزل فرزندشهید

درروزسه شنبه مورخ ۱۷بهمن ماه ۱۳۹۶ جناب آقای دکترمحمدعباسی معاون محترم بهداشتی دانشگاه ورئیس مرکزبهداشت استان به اتفاق جمعی ازمسئولان حوزه معاونت بهداشتی ورئیس مرکزبهداشت شهرستان رشت وهمچنین مشاورمحترم ریاست ومسئول امورایثارگران دانشگاه

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/11/17

برگزاری نخستین نشست اعضای کارگروه تخصصی سبک زندگی سالم در معاونت بهداشتی

نخستین نشست اعضای کارگروه تخصصی سبک زندگی سالم در محل سالن کنفرانس معاونت بهداشتی در تاریخ 1396/11/15 برگزار گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/11/17

برگزاری سومین جلسه برنامه راهبردی معاونت بهداشتی (کمیته کام) مورخ 96/11/16

سومین جلسه برنامه راهبردی معاونت بهداشتی (کمیته کام) با حضور معاون بهداشتی و اعضای کمیته راهبردی حوزه بهداشت و جناب آقای دکتر فرحناک مورخ 96/11/16 در سالن کنفرانس معاونت بهداشتی برگزار گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/11/11

برگزاری همایش روز ملی هوای پاک

همایش روز ملی هوای پاک با شعار "قانون هوای پاک، قانون نفس" صبح روز سه شنبه مورخ 96/11/10 باحضور معاون بهداشتی دانشگاه و معاونین فنی و اجرایی، مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه، کارشناسان بهداشت محیط معاونت بهداشتی، نمایندگان اداره کل حفاظت محیط زیست استان ، شهرداریها، دادگستری، دهیاری ها، اعضاء شورای اسلامی شهر و روستا، سمن های فعال محیط زیستی و کارشناسان بهداشت محیط شهرستانهای تابعه، در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/11/04

برگزاری چهارمین کمیته بهداشت کارگروه سلامت در حوادث غیر مترقبه در معاونت بهداشتی دانشگاه

با توجه به نفوذ جریانات جوی ناپایدار در اوایل هفته آتی در سطح استان و احتمال بارش برف ، چهارمین کمیته بهداشت کارگروه سلامت در حوادث غیر مترقبه روز چهارشنبه مورخ 96/11/4 رأس ساعت 11 با محوریت موضوع "برنامه ریزی و آمادگی در زمینه بارش برف "و با حضور معاون اجرایی و اعضای کمیته مذکور تشکیل گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/11/01

کارگاه آموزشی ارزیابی روشنایی درمحیط کار برگزار شد

جهت ارتقاء آگاهی کارشناسان مسئول واحدبهداشت حرفه ای ومسئول برنامه ساماندهی روشنایی محیط کار شاغل در مراکز بهداشت شهرستان های استان ، کارگاه بازآموزی ارزیابی روشنایی درمحیط کار در تاریخ 1396/10/25 در سالن کنفرانس معاونت بهداشتی دانشگاه با حضور کلیه کارشناسان مسئول بهداشت حرفه ای ومسئول برنامه برگزار شد.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/10/29

29 دی ماه 1396- نقش سفیران سلامت در خودمراقبتی و کنترل چاقی

باتوجه به نام گزاری پانزدهمین روز بسیج آموزشی تغذیه با عنوان نقش سفیران سلامت در خودمراقبتی و کنترل چاقی توضیحاتی در این خصوص جهت استفاده عموم بدین شرح ارائه می گردد: واقعیت آنست که در عصر حاضر، روند تغییر ساختار جمعیتی، الگوی بیماری‌ها و گذارآن از واگیر به غیر واگیر و حرکت از درمان قطعی بیماری‌ها به مراقبت مادام العمرو فشار مالی بی‌سابقه‌ای که بر سیستم ارائه خدمات عمومی تحمیل شده ما را نیازمند ارائه رویکردی جدید و متفاوت برای مراقبت بهتر و متناسب با نیازهای مردم حال و آینده می‌سازد. مردم در این رویکرد مردم به عنوان خالقان سلامت، کنترل بیشتری بر سلامت خود خواهند داشت و مراقبت‌های جامع به‌جای مراقبت‌های پراکنده و نامنسجم توسعه می‌یابد و منابع موجود در جامعه که می‌توانند حامی تغییرات مورد نیاز برای ارتقای سلامت باشند، بیش از پیش مورد توجه قرار می‌گیرند.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/10/30

30 دی:نقش بهداشت روان در درپیشگیری و کنترل چاقی

باتوجه به نام گزاری شانزدهمین روز بسیج آموزشی تغذیه با عنوان نقش بهداشت روان در درپیشگیری و کنترل چاقی توضیحاتی در این خصوص جهت استفاده عموم بدین شرح ارائه می گردد: تصویری که افراد از خود دارند تاثیر بسزایی بر اعتماد به نفس و حرمت نفس دارد. افرادیکه که مبتلا به افزایش وزن هستند اکثر اوقات برای اینکه احساس خوبی را تجربه کنند به خوردن افراطی روی می آورند و در مواقعی که باید خود را کنترل کنند قادر به آن نیستند. آدم های چاق اکثرا برای رسیدن به آرامش و کنترل هیجانات منفی خود بیشتر غذا میخورند. در نتیجه آرامش درونی را که یکی از شرط های سلامت روان است را به بهای اضافه وزن برای خود به دست می آورند .

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/10/27

27 دی ماه 1396- نقش صنوف در تهیه و توزیع غذای سالم

باتوجه به نام گزاری سیزدهمین روز بسیج آموزشی تغذیه با عنوان نقش صنوف در تهیه و توزیع غذای سالم توضیحاتی در این خصوص جهت استفاده عموم بدین شرح ارائه می گردد: از مواردی‌ که‌ در سلامت‌ افراد جامعه‌ دخالت‌ ویژه دارند، مراکز تولید، توزیع و عرضه مواد خوردنی، آشامیدنی و اماکن‌ عمومی‌ می باشند.‌ هرچند وجود اماکن عمومی و مراکز تولید، توزیع و عرضه مواد غذایی برای تامین بخشی از احتیاجات اجتماعی و غذایی و رفاه هرچه بیشتر انسان ضروری است لیکن در صورت عدم رعایت مقررات و الزامات بهداشتی ، می‌تواند بطور مستقیم بر سلامت انسان تاثیر گذارد لذا این‌ مراکز و اماکن باید معیارهای‌ بهسازی‌ و بهداشتی‌ را رعایت نمایند.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/10/26

برگزاری دوره های آموزشی غیر حضوری "تغذیه در پیشگیری از اضافه وزن چاقی" و "برچسب خوانی تغذیه ای "

در راستای اجرای بسیج آموزش تغذیه با هدف" پیشگیری و کنترل چاقی با تغذیه سالم " گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی اقدام به برگزاری دو دوره آموزشی غیر حضوری با عناوین "تغذیه در پیشگیری از بیماری ها(اضافه وزن وچاقی)" و "برچسب خوانی تغذیه ای با طرح نشانگر رنگی" نمود

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/10/28

28 دی ماه 1396- نقش تغذیه سالم در مهدکودک ها برای پیشگیری از اضافه وزن و چاقی

باتوجه به نام گزاری چهاردهمین روز بسیج آموزشی تغذیه با عنوان نقش تغذیه سالم در مهدکودک ها برای پیشگیری و کنترل چاقی توضیحاتی در این خصوص جهت استفاده عموم بدین شرح ارائه می گردد: در طی سالهای اول زندگی به ویژه دو سال اول زندگی بیشترین رشد سلول های مغزی رخ می دهد و ارتباطات عصبی شکل می گیرد که اثرات مطلوبی بر توانایی های یادگیری در سال های آتی خواهد داشت و تغذیه صحیح کودک نقش مهمی در رشد و تکامل او دارد.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/10/26

26 دی ماه 1396- نقش صنایع غذایی درتولید موادغذایی سالم

باتوجه به نام گزاری دوازدهمین روز بسیج آموزشی تغذیه با عنوان نقش صنایع غذایی درتولیدموادغذایی سالم توضیحاتی در این خصوص جهت استفاده عموم بدین شرح ارائه می گردد: امنیت غذایی عبارت است از که دسترسی فیزیکی، اجتماعی و اقتصادی همه افراد، در تمام اوقات، به غذای کافی، ایمن و مغذی . برای تامین امنیت غذایی و تهیه غذای سالم عوامل متعدد و ارگانهای زیادی نقش دارند و برای دسترسی مردم به غذای سالم همکاری تمامی ارگان های دخیل مورد نیازمند است. در این راستا لازم است استانداردهای موادغذایی بازنگری شوند و انجمن صنایع غذایی ، وزارت کشاورزی ،سازمان استاندارد و وزارت بهداشت باید دست به دست هم بدهند تا غذای سالم به بازار عرضه شود.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/10/23

اولین نشست کمیته کام (کارت امتیازی متوازن) برنامه راهبردی معاونت بهداشتی

اولین نشست کمیته کام (کارت امتیازی متوازن) برنامه راهبردی معاونت بهداشتی با حضور معاون بهداشتی و اعضای کمیته راهبردی حوزه بهداشت و آقای دکتر فرحناک عضو دبیرخانه شورای راهبردی مورخ23/10/96 در سالن کنفرانس معاونت بهداشتی برگزار گردید.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/10/25

25 دی ماه 1396- رسانه و آگاه سازی جامعه از عوارض چاقی

باتوجه به نام گزاری یازدهمین روز بسیج آموزشی تغذیه با عنوان رسانه و آگاه سازی جامعه از عوارض چاقی توضیحاتی در این خصوص جهت استفاده عموم بدین شرح ارائه می گردد: انسان‌ها بدون ارتباطات توانایی زندگی را ندارند و بدون آن ساختن جامعه ممکن نیست؛ این ارتباط دوسویه است و گسترش فرهنگ بدون رسانه معنایی ندارد. فرهنگسازی سلامت ،یکی از چالش انگیز ترین موضوعات امروز کشور ماست و در این زمینه همواره ، تولید، اشاعه، سازماندهی و تنظیم اجتماعی آنچه که به فرهنگ سازی ختم میشود و هدایت آن به سوی جامعه مهم است.

گروه خبرياخبار معاونت بهداشتی
1396/10/24

24 دی ماه 1396- رسانه و ترویج الگوی غذایی سالم

باتوجه به نام گزاری دهمین روز بسیج آموزشی تغذیه با عنوان رسانه و ترویج الگوی غذایی سالم توضیحاتی در این خصوص جهت استفاده عموم بدین شرح ارائه می گردد: یکی از مهمترین عوامل شکل دهنده الگوی غذایی جامعه، مجموعه عادات و فرهنگ غذا و تغذیه ای افراد آن جامعه است این عادات از بدو تولد در درون خانواده شکل می گیرد که خود وابسته به بستری است که جامعه فراهم می آورد. اما مجموعه عواملی که این بستر را می سازد از فرهنگ و آداب و سنن هر جامعه گرفته شده است که خود تحت تأثیر وضعیت جغرافیایی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و آگاهی های تغذیه ای در افراد جامعه است.