سایت اصلی دانشگاه |  دوشنبه 31 تیر 1398 English
جستجو:  
تاریخ 1397/07/30     تعداد دفعات مشاهده 62 بار     ساعت 00:00     گروه خبری خبرهای مرکز تحقیقات تروما

صبح امروز- دوشنبه سی ام مهر ماه 97، هشتمین نشست مشترک کارگروه تخصصی پیشگیری و مدیریت حوادث ترافیکی در محل سالن همایش معاونت پشتیبانی دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات تروما جاده ای گیلان در این جلسه دکتر حمید حیدری با اشاره به آمار کاهش 46 نفری در متوفیان حوادث ترافیکی در شش ماهه نخست سال 97 نسبت به سال 96، به ویژه در موتورسیکلت سواران و عابرین پیاده، از تلاش های کلیه دستگاه های متولی و نیز از حضور مستمر نمایندگان آنها در جلسات تخصصی کارگروه پیشگیری از حوادث ترافیکی استان گیلان تشکر نمودند و این موفقیت را مدیون تلاش گروهی و سیستمی در زمینه مدیریت حوادث ترومایی دانستند.

سپس نماینده پلیس راهور به ارائه آمارهای مربوط به فعالیت های آموزشی پلیس راهور با محوریت محیط های آموزشی در سطح مدارس پرداختند و سپس گزارشی تفصیلی از مجروحین و متوفیان ناشی از حوادث ترافیکی سال 97 و مقایسه آن با سال قبل ارائه دادند. همچنین نماینده پلیس راه نیز با اشاره به جان باختن 545 نفر در جاده های برون شهری گیلان در سال گذشته و رشد 34درصدی تعداد تصادفات برون شهری گیلان در سال 97 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از کاهش متوفیان ناشی از تصادفات جاده ای نسبت به سال قبل خبر دادند و ضمن تشریح آمار مربوطه و نیز ارائه پیشنهادات حوزه پلیس راه، بر لزوم توجه و تمرکز هرچه بیشتر بر دو گروه موتور سواران و عابرین پیاده تاکید نمودند.

در پایان مقرر گردید همه فرم پروژه ها از طرف مرکز تحقیقات تروما در اختیار دستگاه ها قرار گیرد تا نسبت به ویرایش آنها برای مداخلاتی که مصوب گردیده اقدام نمایند و حداکثر تا جلسه بعدی کارگروه، آنها را به این مرکز تحویل دهند. همچنین یک تیم ویژه از اعضای کارگروه در خصوص مقابله و آمادگی با بحران روزهای برفی استان تشکیل و سند اقدامات پیشگیرانه از حوادث ترافیکی در ایام برفی و یخبندان را تدوین نماید؛ در خاتمه این جلسه نیز مقرر شد با توجه به در پیش بودن بازی تیم های سپیدرود رشت و پرسپولیس تهران، پیشنهادات مربوطه مبنی بر استفاده از فضای تبلیغاتی ورزشگاه سردار جنگل رشت تا 10 روز آتی از سوی سازمانها به مرکز تحقیقات تروما ارائه گردد.
نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :