سه شنبه 19 فروردین 1399
EN
منو
 
 
 
پذیرش
چاپ
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1396/02/23

       در دنیای کنونی اطلاعات مهمترین رکن توسعه سازمان به شمار می رود و سیستم های اطلاعات از مناسب ترین ابزارهای مدیران به منظور اتخاذ انواع تصمیم گیری و برنامه ریزی می باشد. از طرف دیگر دستیابی مناسب به اطلاعات علاوه بر تسهیل و تسریع عملیات جاری سازمان توانایی پردازش را افزایش داده و مدیران سطوح مختلف سازمان ها را در نظارت و کنترل فعالیت ها ی سازمان توانمند می نماید.

      مدارک پزشکی به عنوان یکی از برجسته ترین و شاخص ترین پارامترهای علوم بهداشتی و پیراپزشکی به خصوص در جهت نشان دادن راندمان کاری و کیفیت های درمانی مطرح بوده و محک قابل ارزشی به شمار می رود که می تواند ابزار نیرومندی در جهت اعتلای کیفی و کمی پارامترهای بهداشتی باشد.

این بخش در مراکز بهداشتی و درمانی شامل 4 قسمت متمایز و مرتبط با یکدیگر می باشد که به شرح زیر است:

1-بخش پذیرش

2-بخش کدگذاری بیماری ها

3-بخش آماری

4-بخش بایگانی پزشکی

 

بخش پذیرش

 اولین بخشی که مراجعین و بیماران در زمان مراجعه به مراکز درمانی با آن مواجه می شوند و به طور کلی هدایت و ارتباط بیماران با بخشهای مختلف بیمارستان را برقرار می سازد بخش پذیرش است. از مهمترین وظایف و عملکردهای این بخش دریافت صحیح اطلاعات و ثبت آنها در فرمهای مخصوص و نیز ایجاد روند مناسبی برای ادامه درمان بیمار و عملیات مربوط به آن می باشد.

این بخش چون در بدو مراجعه بیمار قرار دارد باید از پرسنل و کادری که اخلاق خوب و شایسته این بخش را داشته باشند تشکیل شود تا اثرات مثبتی به روحیه بیماران و همراهان وی القا نماید.

پذیرش بر طبق دستورالعمل های خاص مدارک پزشکی به پذیرش بیماران می پردازد و به نظم و روند صحیح درمان کمک نماید.شایان ذکر اشت این بخش همواره با بخشهای مختلف بیمارستان در ارتباط نزدیک بوده و بالاخص با بخشهای مدارک پزشکی ارتباط تنگاتنگ دارد.

 شرح وظایف واحد پذیرش

پذیرش صحیح بیماران

ثبت دقیق اطلاعات هویتی و شناسایی بیماران در زمان پذیرش

ارتباط و هماهنگی با واحد اسناد پزشکی در خصوص تایید رضایت های برخی از اعمال جراحی

اخذ رضایت نامه های مورد نیاز از بیماران یا سرپرست قانونی آن

ارتباط و هماهنگی با امور مالی و واحد امور قراردادها جهت اطلاع از انواع بیمه های طرف قرارداد و وضعیت قراردادهای جدید

ارتباط و هماهنگی لازم با مسئول پذیرش, ریاست اداره پذیرش و مدارک پزشکی در خصوص اطلاع از آخرین بخش نامه ها و دستورالعمل های صادر شده جهت تشکیل پرونده و بستری بیماران.
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1398/05/17

راهنمای مراجعین الزهرا علوم پزشکی گیلان

تاریخ آخرین به روزرسانی : 1398/05/17
 
     
 
 
آمار مراجعات
آمار این صفحه  امروز:   2  دیروز:   1  کل مراجعات:   3994