جمعه 2 تیر 1396
 
 
اورژانس
چاپ

مسئول فنی بخش : آقای دکتر صادقی

سرپرستار بخش : خانم زاده علی

تلفن داخلی:205

پرسنل بخش: 30نفر کارشناس پرستاری ، 1نفر کاردان اتاق عمل،2 نفر بهیار ، 4نفرخدمات ، 1 نفر منشی

بخش اورژانس بیمارستان شهید انصاری رودسر متشکل از 11 اتاق و تعداد 18 تخت فعال ، یک تخت CPR و یک تخت پانسمان و یک تخت اتاق عمل سرپایی است.

اورژانس سرپایی نیز دارای 5 تخت جهت تزریقات و 13تخت جهت بستری بیمار می باشد.

بخش اورژانس این مرکز واجد دو مانیتور Bedsideو یک مانیتور پرتال و یک دستگاه ساکشن دوقلو می باشد. و به طور شبانه روزی پذیرای کلیه بیماران به صورت سرپایی و بستری می باشد. واحد تریاژ در ابتدای بخش جهت اولویت بندی بیماران واقع شده است. کلیه خدمات شامل ویزیت بیماران ،تزریقات ، سرم تراپی ،پانسمان ،سونداژ،بخیه و آتل گیری در اورژانس سرپایی انجام می پذیرد.

در اتاق تریاژ، بیماران گلوکومتری ،پالس اکسی متری و کنترل فشار خون وتعیین تکلیف نمودن بیمار انجام شده و بعد توسط پزشک اورژانس ویزیت و پس از ویزیت به یکی از بخش های بستری یا سرپایی ارجاع داده می شود. و پس از بستری بیمار انجام اقدامات اولیه درمانی شامل آزمایشات،سونوگرافی، CTscan، گرافیها ، MRI و ویزیت متخصصین مقیم و آنکال و با توجه به شرایط بیماربستری در سایر بخشها و یا اعزام به سایر مراکزمعین دیگر اقدامات ضروری انجام می گردد.

به طور متوسط آمار ماهانه مراجعین به اورژانس سرپایی حدود 5018 نفر و اورژانس بستری 1300نفر می باشدکه از این تعداد حدود 260مورد در سایر بخشهای بالینی بیمارستان بستری می شوند.

 
 
 
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1395/11/05
 
     
 
 
آمار مراجعات
آمار این صفحه  امروز:   1  دیروز:   1  کل مراجعات:   465