جمعه 3 آذر 1396
 
 
معرفی
چاپ
بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، جهت گیری ها در کشور به سمت و سوی اسلامی شدن تغییر کرد، طبعاً دانشگاهها هم از این امر مستثنی نبودند، علی الخصوص معمار کبیر انقلاب فرموده بود: « دانشگاه مبدأ همه تحولات است».
 لذا انجام این مهم و به دلیل وجود بعضی از مشکلات و درگیری های دیگر که در کشور وجود داشت دانشگاههای ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی تعطیل شدند.
بعد از افتتاح مجدد دانشگاهها، یکی از گام هایی که در جهت اسلامی کردن و ایجاد پیوند بین دین و علم، و حوزه و دانشگاه برداشته شد تعیین نماینده حضرت امام (ره) در دانشگاهها بود که تا سال 72 فعالیت هایی را ولو غیر منضبط و محدود در سطح دانشگاهها انجام می دادند. 
در سال 1372 حسب عنایت و دستور حضرت آیت الله خامنه ای ( مد ظله العالی ) با هدفی متعالی در راستای ایجاد دانشگاه مؤمن و متعبد به هدایت الهی و در راستای تبیین ارزش های اسلامی و تعمیق آگاهی های دینی و اعتقادی دانشجویان و دانشگاهیان و بر اساس مصوبه ی شورای عالی انقلاب فرهنگی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها با طرح و برنامه ای جدید و مدرن تأسیس شد. در استان گیلان نیز از ابتدا تا حدود سال 85 حضرت آیت ا لله امینیان در دو دانشگاه بزرگ دولتی استان گیلان به عنوان نماینده نهاد مسؤولیت داشتند و برای بهتر سامان دادن امور برای هر دو دانشگاه قائم مقام داشتند. در دانشگاه علوم پزشکی گیلان اولین مسؤولیت نهاد بعد از حضرت آیت ا لله امینیان، حضرت حجت الاسلام والمسلمین محسن پورمحمد بود که در سال 83 این مسؤولیت را پذیرفتند و در سال 85 مسؤولیت نهاد دانشگاه گیلان را به عهده گرفته و از دانشگاه علوم پزشکی گیلان به دانشگاه گیلان رفتند. به دنبال این جابجایی حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمد اسمعیل زاد در سال 85 مسؤولیت نهاد دانشگاه علوم پزشکی گیلان را پذیرفتند. در سال 90 با تودیع حجت الاسلام والمسلمین محمد اسمعیل زاد حجت الاسلام والمسلمین سید شفیع امامی مسئولیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان را برعهده گرفته و از شهریور 1395 تا کنون این مسئولیت به حجت الاسلام و المسلمین امیر چهری سپرده شده است .
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1395/06/14
 
     
 
 
آمار مراجعات
آمار این صفحه  امروز:   1  دیروز:   0  کل مراجعات:   1743