متن کامل خبر
تاریخ 1398/08/14     تعداد دفعات مشاهده 826 بار     ساعت 20:29:02     گروه خبری اخبار روابط عمومی دانشگاه

قائم مقام و معاون وزارت بهداشت در پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی ، وظیفه روابط عمومی ها را مطالبه سازی در سلامت عنوان کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛دکتر ایرج حریرچی در پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی با اشاره به اینکه هر ایرانی در سال به طور متوسط 10.3 بار به سیستم بهداشت و درمان مراجعه می کند،گفت : در سال حدود 853 میلیون بار ایرانیان با سیستم سلامت مواجه می شوند و وظیفه روابط عمومی ها  مطالبه سازی و هدایت خواسته ها به جهت صحیح می باشد.
قائم مقام و معاون وزارت بهداشت ادامه داد: با توسعه و پیشرفت جوامع و با گسترش بهتر بهداشت و پیشگیری در چند دهه اخیر ، آمارها نشان می دهد که تعداد مراجعات مردم به سیستم سلامت بیشتر شده  است، وی خاطر نشان کرد: این نشان دهنده این است که طول عمر افراد زیاد شده و در این کشورها بیماری های قلبی و عروقی، سرطان ها و آلزایمر که مربوط به دوران پیری می باشند، ظهور پیدا می کند.
دکتر حریرچی با بیان این مطلب که سن امید به زندگی در کشور ما از 40 سال پیش تا کنون، از50 سالگی به سن 75 تا77سالگی رسیده، تصریح کرد: امید به زندگی در کشور ما، ربع قرن افزایش پیدا کرده است. 
دکتر حریرچی به چهار هدف حوزه سلامت، مشتمل بر بهبود [شاخص های ]سلامت مردم ،محافظت از مردم در مقابل مخاطرات ناشی از [ هزینه های ]درمان بیماری ها، افزایش رضایت مردم از نظام سلامت و کارایی اشاره کرد و از حوزه روابط عمومی و رسانه خواست تا این 4 هدف را در نظام سلامت مطالبه گری کنند.
وی  در پایان خاطر نشان کرد: با گسترش امید به زندگی و افزایش رفتارهای [ شهرنشینی] که در تمام جوامع رخ می دهد، از جمله  کم تحرکی، دخانیات، غذای چرب،...بیماری های غیرواگیر گسترش پیدا می کند، پس باید پیشگیری از طریق مطالبه سازی مدیران روابط عمومی انجام شود./ب 

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :

لطفا برای جستجو در سایت عبارت مورد نظر را جستجو نمایید.

   
Close