یکشنبه 24 آذر 1398
EN
تاریخ 1398/09/11     تعداد دفعات مشاهده 54 بار     ساعت 13:46:43     گروه خبری اخبار بیمارستان

ایستگاه آموزش سلامت با عنوان "آشنایی با بیماری آنفلوانزا و راه‌های پیشگیری از ابتلا به آن" در مرکز آموزشی درمانی 17شهریور رشت برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی 17شهریور رشت:
آنفلوانزا یک بیماری ویروسی حاد و شایع است که در فصول سرد سال و به خصوص در پاییز شیوع پیدا می‌کند. این بیماری دستگاه تنفسی را درگیر می‌کند و شدیداً مسری است، شروع آنفلوانزا از زمان وارد شدن ویروس به بدن از 48 الی 72 ساعت بعد می‌باشد. علایم آنفلوانزا شامل تب و لرز، سرفه، سردرد، درد سینوس و گوش، درد گردن و پشت چشم، بی‌اشتهایی، تهوع و استفراغ، احساس کوفتگی، دردهای عضلانی، لرز و عرق کردن می‌باشد. نحوه انتشار بیماری آنفلوانزا از طریق ویروس‌های آنفلوانزا موجود در قطرات تنفسی از طریق سرفه و عطسه منتشر می‌شوند و در اغلب موارد این انتشار از فرد به فرد دیگر و معمولاً از طریق تماس دست با آنچه که به ویروس آلوده شده است، سپس تماس دست آلوده با دهان و بینی فرد منتقل می‌شود.

با توجه به شیوع بیماری آنفلوانزا، صبح- امروز دوشنبه، ایستگاه آموزش سلامت درباره بیماری آنفلوانزا، راه‌های انتقال و پیشگیری از ابتلا به این بیماری توسط کمیته آموزش سلامت درمانگاه تخصصی، در محل سالن انتظار مرکز برگزار شد.